Kosmetyka Wieliczka

Jak ochronić włosy przed słońcem

Wszyscy wiemy, jakie zniszczenia w naszym ciele sieje promieniowanie UVA i UVB. Dużo mówi się o skórze i wpływie słońca na zdrowie, ale co z włosami?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że promieniowanie słoneczne i dla nich jest bardzo szkodliwe - wypłukuje z włosów pigment, przez co stają się one jeszcze bardziej podatne na szkodliwe działanie. W dodatku włosy spalone słońcem szybciej się rozjaśniają i nie wyglądają estetycznie, ponieważ korona ma inny odcień niż głębsze warstwy.

Jak temu przeciwdziałać?

Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest noszenie ochronnego nakrycia głowy - może to być chustka, apaszka, kapelusz albo zwyczajna czapka z daszkiem. W tym sezonie modne są także turbany, które sprawdzają się nawet przy bardzo długich włosach.

Jeśli nie chcemy nosić czapki, warto zabezpieczyć przynajmniej końce, czyli część włosów która jest najbardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i otarcia. Aby tego dokonać wystarczy wybrać modne uczesanie, czyli upięcie. Można spiąć włosy ozdobną klamrą lub wykonać koczek.

Nie zapominajmy też o specjalnych kosmetykach do włosów, które posiadają filtry. Dobrym rozwiązaniem będzie błyskawiczna odżywka w sprayu.

Kosmetologia

Kosmetologia

Promocja: Kurs kosmetyczny w Krakowie, w ASP!!!