Kosmetyka Wieliczka

Jak ochronić kolor włosów latem

Jak ochronić kolor włosów latem?·Promienie UV, jakie zdarza nam się zażywać w nadmiarze podczas korzystania z kąpieli słonecznych sprawiają, że kolor naszych włosów łatwo blaknie i matowieje. Z tego powodu warto zastosować specjalną kurację, dzięki której nasz kolor nie wypłowieje.

Kosmetykami, z których przede wszystkim powinniśmy korzystać to te zawierające wysokie filtry. Dodatkowo powinnyśmy zacząć płukać włosy chłodną bądź letnią wodą. Dzięki temu struktura włosa zostanie zachowana, a pigmenty zapewniające odpowiedni kolor naszej fryzurze nie zostaną wypłukane.

Podczas suszenia włosów powinnyśmy korzystać jedynie z chłodnego strumienia, gdyż ciepłe powietrze sprawi, że włosy staną się bardziej wysuszone. Ważne jest także odpowiednie osuszenie włosów zaraz po ich umyciu. Jeżeli nie chcemy, aby nasze pasma matowiały, musimy zrezygnować z pocierania włosów ręcznikiem.

Do samej pielęgnacji włosów przydadzą nam się kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, a w składzie farby do włosów wystrzegajmy się amoniaku.

Kosmetologia

Kosmetologia

Promocja: Kurs kosmetyczny w Krakowie, w ASP!!!